Spraw, aby Twoje zakwaterowanie wakacyjne było zrównoważone

Temat zrównoważonego rozwoju jest obecnie wszechobecny. Dla większości osób konsumpcja i jak najbardziej przyjazny dla środowiska styl życia stały się ważnym celem. Aspekt zrównoważonego rozwoju również odgrywa kluczową rolę dla wielu wczasowiczów przy wyborze zakwaterowania wakacyjnego. Oferując mieszkanie lub dom wakacyjny, już wnosisz istotny wkład w zrównoważoną turystykę. Według badania przeprowadzonego przez WWF, pobyt w takim obiekcie noclegowym jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż pobyt w hotelu.

We 🧡 hosts. Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym wynajmującym? Zarejestruj się teraz i zwiększ swoje dochody z wynajmu.
Zarejestruj się teraz za darmo

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz zwiększyć trwałość swojego domu wakacyjnego lub mieszkania wakacyjnego za pomocą różnych środków. Jest to nie tylko korzystne dla środowiska, ale także zapewnia pozytywne reakcje gości. Co więcej, zajmujesz ważną niszę, której wczasowicze często aktywnie poszukują na portalach naszej sieci sprzedaży. Ponadto korzystanie z odnawialnych źródeł energii może przynieść znaczne oszczędności finansowe. Możesz tylko zyskać!

Dodanie informacji o zrównoważonym rozwoju na koncie wynajmującego

Uwzględnij na koncie wynajmującego środki, które podejmujesz, aby zapewnić zrównoważony rozwój swojego zakwaterowania wakacyjnego. Ułatwia to gościom znalezienie Twojego obiektu, gdy szukają zrównoważonego zakwaterowania. Możesz dodać następujące opcje do swojego zakwaterowania wakacyjnego:

  • Recykling odpadów: możliwa segregacja śmieci za pomocą oddzielnych pojemników na odpady
  • Dostępny pojemnik na odpady organiczne
  • Korzystanie z energii odnawialnej
  • Korzystanie z energii słonecznej
  • W użyciu urządzenia oszczędzające wodę
  • Dostępna izolacja domu
  • Dostępny bezpłatny rower
  • Dostępna stacja ładowania samochodów elektrycznych


W tekście opisu należy również wspomnieć o wszelkich środkach podejmowanych w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju. W przypadku szczególnie popularnych udogodnień, takich jak stacja ładowania samochodów elektrycznych, domu samowystarczalnego energetycznie lub zakwaterowania w gospodarstwie ekologicznym, dobrym pomysłem jest również wyróżnienie ich w tytule zakwaterowania wakacyjnego.

Możesz uzyskać jeszcze więcej wskazówek i informacji jako zarejestrowany wynajmujący w atraveo by e-domizil.
Zarejestruj się & rozpocznij

10 wskazówek dla bardziej zrównoważonego rozwoju

A teraz konkretne wskazówki i działania na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju, które możesz podjąć. Jeśli stosujesz niektóre z tych sugestii w praktyce w swoim zakwaterowaniu wakacyjnym, oznacza to, że ważne kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju zostały już podjęte. Życzymy wielu sukcesów w realizacji tego celu!

1. Korzystanie z energooszczędnych urządzeń

Nieskomplikowanym, ale bardzo skutecznym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju jest używanie energooszczędnych żarówek. Wymień obecne oświetlenie na żarówki LED lub CFL i zmniejsz opłaty za energię elektryczną.

Należy również rozważyć wymianę konwencjonalnych urządzeń gospodarstwa domowego w zakwaterowaniu wakacyjnym, zwłaszcza jeśli mają już swoje lata lub nie działają prawidłowo. Często to prawdziwi pożeracze energii. Dobre alternatywy oszczędzające energię i wodę — w przypadku dużych sprzętów AGD, takich jak lodówki i pralki — można rozpoznać po etykiecie energetycznej UE z różnymi klasami wydajności. Na dłuższą metę zakup przyjaznych dla środowiska urządzeń pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną, co ucieszy zarówno Ciebie jak i Twoich gości!

2. Promowanie aktywnej segregacji odpadów

Większość ludzi dba obecnie o segregację odpadów. Powinno to być również możliwe w zakwaterowaniu wakacyjnym. Ważne jest, aby zapewnić wyraźnie oddzielone i wyraźnie oznaczone pojemniki na plastik, papier, odpady organiczne i szkło, aby goście nie musieli sami się tym zajmować podczas wakacji. Jeśli to możliwe, organiczny kompost w ogrodzie jest świetnym bonusowym rozwiązaniem. Aby upewnić się, że goście będą przestrzegać segregacji odpadów podczas pobytu, można odnieść się do tego w regulaminie domu i / lub folderze dla gości.

3. Wydajna energia cieplna

Dzięki odpowiedniemu ogrzewaniu można również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Systemy ogrzewania lub chłodzenia odpowiadają nawet za 40 procent całkowitego zużycia energii w budynku mieszkalnym. Upewnij się, że grzejniki w domu są odsłonięte i nie są zakryte meblami, tkaninami lub dekoracjami, aby ciepło mogło dobrze rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu. Ponadto, odpowiednie umeblowanie okien jest na wagę złota. Specjalne energooszczędne rolety lub żaluzje mają działanie izolacyjne i pomagają chronić mieszkanie przed nagrzewaniem się latem i utratą ciepła zimą.

Możesz poprosić swoich gości osobiście lub w folderze dla gości, aby nieco zmniejszyli ogrzewanie, jeśli planują dłuższy pobyt poza domem. Istnieje również opcja zakupu termostatów, którymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfony, co również zapewnia znaczne oszczędności.

Nie jesteś jeszcze zarejestrowany? Pomagamy w wynajmie całkowicie bezpłatnie. Otrzymujemy zniżkę tylko wtedy, gdy pomyślnie zorganizujemy dla Ciebie rezerwację.
Zarejestruj się & zwiększ przychody

4. Przejście na ekologiczną energię elektryczną

Aby w zrównoważony sposób zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w zakwaterowaniu wakacyjnym, można również rozważyć przejście na zieloną taryfę energii elektrycznej. Przed wyborem dostawcy, należy uzyskać dokładne informacje i upewnić się, że faktycznie przyczyniasz się do ochrony środowiska, korzystając z taryfy. Ważne jest, aby dany dostawca był wyraźnie zaangażowany w zrównoważone dostawy energii.

5. Instalacja systemu solarnego

System solarny to oczywiście większy i bardziej kosztowny zakup. Jednak uzyskane oszczędności energii i pieniędzy są tak ogromne, że warto rozważyć ten krok. System fotowoltaiczny lub system ogrzewania słonecznego na dachu zakwaterowania wakacyjnego będzie generował energię elektryczną lub ciepłą wodę, całkowicie bez zanieczyszczeń. W ten sposób wnosisz cenny wkład w ochronę środowiska — co jest dużym plusem dla niektórych potencjalnych gości przy wyborze domu wakacyjnego.

Latem systemy solarne zazwyczaj produkują więcej energii elektrycznej niż jest faktycznie potrzebne w gospodarstwie domowym. Możesz przekazać tę nadwyżkę do sieci publicznej i otrzymać za nią taryfę gwarantowaną. W ten sposób można zarabiać nawet wtedy, gdy zakwaterowanie wakacyjne jest puste. Istnieje również opcja przechowywania nadwyżek energii elektrycznej w systemie magazynowania baterii i wykorzystania ich później.

Dbamy o wszystko, co związane z organizacją zakwaterowania, abyś mógł skoncentrować się na tym, co najważniejsze: Twoich gościach.
Z powodzeniem wynajmij teraz

6. Promowanie transportu przyjaznego dla środowiska

Nawet jeśli goście przyjeżdżają samochodem, możesz w niewielkim stopniu przyczynić się do zachęcenia ich do pozostawienia go podczas pobytu i poruszania się w bardziej przyjazny dla środowiska sposób. Najlepiej jest poinformować gości o połączeniach transportu publicznego przed przyjazdem i umieścić rozkłady jazdy autobusów i pociągów w zakwaterowaniu wakacyjnym. Będziesz oferować wyjątkową usługę, jeśli zapewnisz wypożyczenie rowerów. To zadowoli gości i środowisko! Opcją może być również współpraca z lokalną wypożyczalnią rowerów.

7. Oszczędzanie wody

To nie może być prostsze: ustaw beczkę na deszczówkę i wykorzystaj gromadzącą się w niej wodę w ogrodzie. W ten sposób można zaoszczędzić wiele cennej wody pitnej z kranu. Dzięki specjalnym systemom wykorzystującym deszczówkę można również używać zebranej wody w gospodarstwie domowym wszędzie tam, gdzie jakość wody pitnej nie jest wymagana, na przykład w pralce.

Specjalne głowice prysznicowe lub wkładki do nich również sprawiają, że oszczędzanie wody jest proste i skuteczne. Ponadto można poprosić gości o używanie ręczników więcej niż raz w trosce o środowisko, umieszczając informacje w folderze dla gości lub na małych tabliczkach w łazience.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przetwarzanie płatności, anulowanie rezerwacji czy marketing: pozwól nam wykonać tę pracę i ciesz się na powitanie Twoich gości.
Zarejestruj się & otrzymuj rezerwacje

8. Promowanie konsumpcji produktów lokalnych

Folder gościa powinien zawierać obszerne i przydatne informacje nie tylko o zakwaterowaniu wakacyjnym, ale także o jego otoczeniu. Aby promować zrównoważony biznes, można na przykład wskazać lokalne cotygodniowe targi lub sklepy, które sprzedają produkty regionalne. W ten sposób w niewielkim stopniu przyczyniasz się do poprawy śladu ekologicznego swoich gości podczas ich pobytu w zakwaterowaniu wakacyjnym.

Kolejny pomysł: jeśli zakwaterowanie wakacyjne ma ogród, możesz posadzić w nim organiczne owoce i warzywa i udostępnić je swoim gościom. Może niektórzy z nich chcieliby nawet uczestniczyć w pracach ogrodowych.

9. Instalacja izolacji domu / izolacji termicznej

Czy to od wewnątrz, czy od zewnątrz: bardziej kosztownym, ale opłacalnym środkiem w projekcie renowacji, który i tak może być w toku, jest izolacja termiczna domu. Wiele środków izolacyjnych zwraca się już po kilku latach. Izolowany termicznie dom nie tylko wymaga mniej intensywnego ogrzewania, ale także nie nagrzewa się tak szybko latem i może zapewnić lepszy klimat w pomieszczeniach.

Przy wyborze materiałów izolacyjnych obowiązuje następująca zasada: konwencjonalny materiał jest tańszy, ale ekologiczne materiały izolacyjne są bardziej przyjazne dla środowiska i często lepsze dla zdrowia. Upewnij się, że okna są dobrze izolowane, na przykład za pomocą potrójnych szyb.

10. Zapewnienie stacji ładowania samochodów elektrycznych

Zmiany w przemyśle motoryzacyjnym są w pełnym rozkwicie: coraz więcej osób przesiada się i jeździ pojazdami z napędem elektrycznym — nawet na wakacjach. Dla tych gości stacja ładowania własnego pojazdu bezpośrednio w zakwaterowaniu wakacyjnym jest ważnym elementem decyzyjnym przy wyborze miejsca. Najbardziej opłacalne modele są już dostępne od 800 euro. Jeśli zdecydujesz się zainstalować stację ładowania, stworzysz ważny, unikalny punkt sprzedaży dla swojego zakwaterowania wakacyjnego i wyróżnisz się na tle konkurencji. Koncepcja tej usługi z pewnością przypadnie do gustu gościom dbającym o środowisko!

Zostań wynajmującym i z łatwością generuj większe przychody z wynajmu

Chcesz jeszcze więcej przydatnych wskazówek i doskonałego spersonalizowanego wsparcia? Wynajmij swoje zakwaterowanie już teraz z atraveo by e-domizil.

Zarejestruj się bezpłatnie
image-tag