Odpowiednia grupa docelowa dla Twojej kwatery wakacyjnej

Którzy goście znajdują się na Twojej liście życzeń i najlepiej odnajdą się w Twoim domu wakacyjnym -- i jak przekonać tę grupę docelową do spędzenia wakacji akurat w Twoim apartamencie lub domu wakacyjnym? Jest to kwestia, którą należy rozważyć podczas urządzania wnętrz, a także podczas redagowania opisu obiektu. Dla Twojej wygody wyodrębniliśmy dziewięć najważniejszych grup gości, na których warto skoncentrować swoje działania.

a jako gospodarz? Zarejestruj się teraz, szybko i za darmo, i w mgnieniu oka zwiększ swoje dochody z wynajmu.
Zarejestruj się za darmo jeszcze dziś

1. Rodziny

Rodziny

Rodziny z dziećmi są prawdopodobnie największą z grup docelowych. Aby zaspokoić ich potrzeby, zakwaterowanie wakacyjne powinno oferować wystarczająco dużo miejsca; idealnym rozwiązaniem byłyby oczywiście oddzielne pokoje dla dzieci. Najlepiej byłoby również, gdyby do obiektu przylegał ogród z infrastrukturą do zabawy. Kolejną zaletą kwatery wakacyjnej przyjaznej rodzinie może być wyposażenie dla dzieci i niemowląt, takie jak łóżeczka turystyczne, wysokie krzesełka, przewijaki oraz zabawki.

Aby kwatera wakacyjna była miejscem bezpiecznym dla dzieci, warto wyposażyć ją w zabezpieczenia krawędzi, bramki na schody i gniazdka o zwiększonej ochronie przed przypadkowym dotknięciem. Bezpieczeństwo odgrywa również istotną rolę w odniesieniu do obszaru zewnętrznego. Jeśli dom wakacyjny znajduje się przy ruchliwej drodze, powinien być od niej odgrodzony w celu zapewnienia bezpieczeństwa, np. za pomocą ogrodzenia. Jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się basen, w celu zapewnienia bezpieczeństwa warto skorzystać z osłony na basen. Szczególną atrakcję dla rodzin stanowią oczywiście opcje spędzania wolnego czasu w najbliższej okolicy. Bez względu na to, czy chodzi o podziwianie wiejskich krajobrazów, wyprawy na baseny, do parków rozrywki czy na plaże, aktywności i atrakcje turystyczne odpowiednie dla rodzin stanowią ogromny atut każdego domu wakacyjnego i należy je szczególnie podkreślić w opisie. Dla tej grupy docelowej cena ma zazwyczaj duże znaczenie, dlatego zalecamy, aby cena wynajmu była odpowiednio dopasowana do jej możliwości. Więcej informacji zamieściliśmy w naszym poradniku pt. Zakwaterowanie wakacyjne przyjazne rodzinie.

2. Właściciele psów

Właściciele psów

Rodziny, pary i single z psami to kolejna ważna grupa docelowa. Dla tych wczasowiczów idealnym miejscem wypoczynku są apartamenty lub domy wakacyjne. W przypadku podróżowania z psem w grę nie wchodzą zazwyczaj podróże lotnicze do odległych krajów czy pobyty w hotelach. Jeśli otworzysz swój dom wakacyjny na gości podróżujących z psami, znacznie poszerzysz swoją grupę docelową.

Dla właścicieli psów ważne jest, aby teren zewnętrzny był zabezpieczony żywopłotem, murem lub ogrodzeniem, dzięki czemu pies będzie mógł swobodnie biegać po terenie ogrodu. Zapewnienie legowiska dla psa może stanowić miły akcent, ale nie jest niezbędne. Zachęcamy do określenia w regulaminie domu wytycznych dotyczących przebywania ze zwierzęciem, np. wprowadzenie zakazu przebywania psa w łóżku lub na kanapie. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym poradniku pt. Zakwaterowanie wakacyjne przyjazne zwierzętom.

Zarejestruj się, aby zwiększyć swoje przychody

3. Aktywni urlopowicze

Mountainbike-Tour Eiger-Nordwand, Jungfrauregion, Schweiz

Jeśli Twój dom wakacyjny znajduje się w górach, nad morzem lub w innym miejscu sprzyjającym uprawianiu sportu, będzie on stanowił wyjątkową atrakcję dla aktywnych wczasowiczów. W tekście opisu należy podkreślić okoliczne atrakcje. Dla przykładu, dom wakacyjny w górach zyskuje na atrakcyjności, jeśli w pobliżu znajduje się kolejka linowa, ośrodek narciarski lub specjalne szlaki turystyczne, wspinaczkowe lub trasy dla rowerów górskich.

W regionach, w których uprawiane są sporty zimowe, dodatkowym atutem jest pomieszczenie na sprzęt narciarski. Dla miłośników jazdy na rowerze istotne jest, aby w pobliżu znajdował się parking dla rowerów lub wypożyczalnia sprzętu rowerowego. Jeśli zakwaterowanie znajduje się nad morzem lub jeziorem, atrakcją dla gości może być dostęp do kąpielisk i miejsc do uprawiania sportów wodnych; równie cenne są informacje o najlepszych kąpieliskach i miejscach do surfowania. Wędkarze docenią zakwaterowanie w domach wakacyjnych wyposażonych we własną przystań dla łodzi, wypożyczalnię łodzi, a nawet miejsce do obróbki złowionych ryb. Goście preferujący aktywny wypoczynek często przywiązują mniejszą wagę do luksusowych udogodnień, ponieważ większość dnia i tak spędzają poza zakwaterowaniem. Jednak goście docenią, jeśli zakwaterowanie będzie łatwo dostępne i wyposażone w wygodne, praktyczne meble. Dodatkowe udogodnienia, takie jak sala fitness, są szczególnie mile widziane. Aby wyróżnić się na tle innych właścicieli, możesz zaoferować swoim gościom wypożyczenie nart lub rowerów górskich i poinformować ich o dostępnych trasach.

4. Goście zagraniczni

Goście zagraniczni

Możesz dostosować swoje kwatery do międzynarodowej grupy docelowej, aby obsługiwać nie tylko gości z własnego kraju, ale także tych z zagranicy. W tym celu konieczne jest udostępnienie tekstu opisu oraz regulaminu w kilku językach.

To samo dotyczy folderów dla gości oraz materiałów informacyjnych na temat możliwości spędzania wolnego czasu w okolicy. Konieczne może być również udzielenie bardziej szczegółowych informacji na temat wyposażenia domu wakacyjnego, jeśli korzystanie z poszczególnych sprzętów może nie być zrozumiałe dla gości z zagranicy. Adaptery do gniazdek mogą być kolejnym sposobem na zwiększenie zadowolenia gości i uczynienie ich pobytu przyjemniejszym.

Zarejestruj się, aby zwiększyć swoje przychody

5. Grupy turystyczne

Grupy turystyczne

Jeśli dysponujesz większą kwaterą wakacyjną z kilkoma sypialniami i łazienkami, duże grupy mogą okazać się dla Ciebie obiecującą grupą docelową. Zastanów się, czy Twoje zakwaterowanie jest szczególnie odpowiednie dla osób organizujących większe zjazdy rodzinne lub wybierających się na wspólny urlop w gronie znajomych. Jeśli chcesz dotrzeć do tej grupy docelowej, musisz wyraźnie poinformować, czy Twój obiekt jest otwarty dla grup młodzieżowych lub od jakiego wieku można go wynajmować.

6. Wczasowicze ceniący luksus

Wczasowicze ceniący luksus

Czy Twoje zakwaterowanie wakacyjne jest w szczególnie wysokim standardzie wyróżniającym się nowoczesnością, wyjątkową architekturą, wysokiej jakości wyposażeniem, a także dodatkami, takimi jak piękny basen lub własna strefa spa? W takim przypadku odpowiednią grupą docelową będą wybredni, ceniący luksus wczasowicze. Zwłaszcza, jeśli Twoje zakwaterowanie jest zlokalizowane w wyjątkowo atrakcyjnym i popularnym miejscu.

W tym przypadku luksusowe wyposażenie i „to coś” jest tak samo podstawowym wymogiem, jak najwyższa jakość materiałów i mebli. Szczególnie w przypadku tej grupy docelowej ważne jest, aby nie kierować swojego przekazu do szerokich mas, ale podkreślać ekskluzywność oferty. Goście ceniący sobie luksus są gotowi zapłacić cenę stosowną do poziomu oferowanych usług.

Zarejestruj się, aby zwiększyć swoje przychody

7. Miłośnicy wellness

Miłośnicy wellness

Dla wczasowiczów korzystających z odnowy biologicznej strefa spa jest szczególnie istotna. Jeśli Twoje zakwaterowanie jest wyposażone w saunę, basen lub wannę z hydromasażem, masz duże szanse na przyciągnięcie miłośników wellness. Nie ma nic złego w tym, jeśli są to obiekty publiczne, jednak prywatne strefy spa cieszą się większą popularnością i przyciągają więcej gości.

Zakwaterowanie powinno również znajdować się w cichej i pięknej okolicy oraz charakteryzować się przytulnym i wysokiej jakości wyposażeniem, aby zapewnić gościom pełen relaks. Jeśli w pobliżu Twojego domu wakacyjnego dostępne są usługi odnowy biologicznej, takie jak masaż, koniecznie poinformuj o tym swoich gości.

8. Amatorzy turystyki miejskiej

Amatorzy turystyki miejskiej

Jak sama nazwa wskazuje, goście ci chcą zobaczyć jak najwięcej z miasta, które odwiedzają. W tej sytuacji idealnie sprawdza się dom wakacyjny w centralnej lokalizacji. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością wśród tej grupy docelowej. Jednak kwatery wakacyjne zlokalizowane poza centrum miasta, dobrze skomunikowane z transportem publicznym, również cieszą się dużą popularnością, ponieważ pozwalają uniknąć miejskiego zgiełku.

Jeśli dysponujesz zakwaterowaniem, które docenią miłośnicy turystyki miejskiej, musisz liczyć się, że będą go wynajmować osoby zainteresowane krótkimi wypadami i ceniące elastyczność, jako że city breaki często trwają zaledwie kilka dni i zazwyczaj odbywają się w weekendy. W ten sposób rozszerzasz krąg potencjalnych gości. Warto również podać informacje o dostępnych opcjach wycieczek i zabytkach oraz udostępnić gościom mapę miasta.

Zarejestruj się, aby zwiększyć swoje przychody

9. Podróżujący służbowo

Podróżujący służbowo

Jeśli Twoje zakwaterowanie wakacyjne jest zlokalizowane w większym mieście, być może nawet w pobliżu centrów targowych i kongresowych, będzie ono szczególnie odpowiednie dla osób podróżujących służbowo. Kwatery wakacyjne dla tej grupy docelowej powinny być oczywiście wyposażone w biurko i oferować dobrą łączność z Internetem. Jeśli chcesz wyróżnić swoją kwaterę na tle innych, możesz umieścić na biurku dodatkowy monitor z możliwością podpięcia laptopa.

Dla osób podróżujących służbowo, oprócz dobrych i komfortowych udogodnień, ważny jest sprawny proces zameldowania i wymeldowania – tak szybki, jak to tylko możliwe. W związku z tym należy zadbać o to, by proces przekazania kluczy, zarówno w momencie przyjazdu, jak i wyjazdu gości, odbywał się jak najsprawniej. Podobnie jak w przypadku turystów miejskich, należy być przygotowanym na krótkie pobyty i, w razie potrzeby, elastyczne dni przyjazdu.

Więcej na ten temat

Oczywiście istnieje jeszcze więcej grup docelowych, którym można zaoferować swoje kwatery. Więcej poradników na temat organizowania kwater wakacyjnych przyjaznych rodzinie, zwierzętom, ekologicznych, wolnych od barier i przyjaznych alergikom, znajdziesz w naszym przewodniku.

Zostań gospodarzem i ciesz się większymi sukcesami w wynajmie

Korzystaj z wielu dodatkowych wskazówek, doskonałego wsparcia i bezkonkurencyjnej obsługi i wynajmij swój dom wakacyjny już teraz z atraveo by e-domizil.

Zarejestruj się za darmo
image-tag