Zakwaterowanie wakacyjne jako inwestycja: czy warto?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w dom wakacyjny. Zapewnienie gościom wspaniałych wakacji to nie tylko przyjemność, ale za inwestowaniem w zakwaterowanie wakacyjne przemawiają również perspektywy zysku i korzyści podatkowe.

Zostań właścicielem teraz
Domy wakacyjne w rzędzie

Mieszkanie wakacyjne jako inwestycja: czy warto?

Wynajem wakacyjny od dawna uznawany jest za dobrą inwestycję. Dzięki odpowiedniemu zakwaterowaniu wakacyjnemu można spodziewać się wyższych zysków i bardzo niskiego nakładu pracy z agencją. Jeśli dobrze wybierzesz, umeblujesz i zaprezentujesz swoje zakwaterowanie wakacyjne, bardzo szybko wygenerujesz dochód, który możesz wykorzystać do spłaty kredytu. Dochód nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto inwestować w wakacyjne zakwaterowanie. Możesz również odliczyć amortyzację i inne koszty poniesione na zakwaterowanie wakacyjne od podatku. W wielu przypadkach nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, o ile dochód z wynajmu nie przekracza określonej wartości.

Znajdź odpowiednie mieszkanie wakacyjne do kupienia

Aby inwestycja w mieszkanie wakacyjne była opłacalna, należy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację danej nieruchomości. Postaw się w sytuacji potencjalnych gości wakacyjnych. Co może sprawić, że Twoje wakacyjne zakwaterowanie będzie tak wyjątkowe? Sporządź listę zalet i wad, aby zdecydować, czy lokalizacja może być właściwa. Na przykład zbyt drogie twierdze turystyczne mogą nie być szczególnie dochodowe dla Twojej inwestycji ze względu na rosnące ceny i dużą konkurencję.

Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym właścicielem? Zarejestruj się teraz szybko i bezpłatnie i zwiększ swoje dochody z wynajmu w mgnieniu oka.
Zostań właścicielem teraz

Jakie koszty można ponieść przy zakupie mieszkania wakacyjnego?

Przed zakupem zakwaterowania wakacyjnego powinieneś dowiedzieć się o związanych z tym kosztach. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie kilka pozycji kosztów, których powinieneś się spodziewać, jeśli chcesz rozpocząć działalność w branży wynajmu wakacyjnego.

1. Koszty nabycia zakwaterowania wakacyjnego

Jeśli nie jesteś jeszcze właścicielem zakwaterowania wakacyjnego, które chciałbyś wynajmować wczasowiczom, przed jego zakupem powinieneś określić sposób jego finansowania. Do ceny zakupu należy doliczyć następujące koszty:

 • Koszty finansowania
 • Podatek od przeniesienia własności nieruchomości
 • Koszty notarialne i sądowe
 • Opłaty agenta nieruchomości
Ręka trzyma dom wakacyjny

2. Koszty operacyjne mieszkania wakacyjnego

Oprócz kosztów zakupu, istnieją również koszty prowadzenia domu wakacyjnego. Zwykle obejmują one następujące elementy:

 • Koszty operacyjne
 • Koszty napraw
 • Koszty czyszczenia
 • Konserwacja i serwisowanie
 • Koszty bieżące (telefon, internet
 • podatki
 • Koszty ubezpieczenia
 • Opłata za licencję nadawczą
 • Opłaty GEMA
Ręka na kalkulatorze

3. Koszty marketingowe i administracyjne:

Aby wygenerować dochód, dom wakacyjny powinien być znany wczasowiczom, do czego niezbędny jest dobrze ustawiony marketing. Mogą zostać poniesione następujące koszty:

 • Koszty własnej strony głównej
 • Koszty marketingowe dla różnych reklam
 • Opłaty prowizyjne za rezerwacje za pośrednictwem portali internetowych

Jeśli Twoje zakwaterowanie wakacyjne jest sprzedawane zewnętrznie przez portal dla wynajmujących, Twoje zakwaterowanie wakacyjne będzie udostępnione i zarządzane na wszystkich odpowiednich portalach.

zapas monet

Zarządzanie nieruchomością na wynajem jest czasochłonne

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w dom wakacyjny jako lokatę kapitału, powinieneś mieć świadomość, że będziesz musiał również zainwestować dużo czasu. Oprócz kosztów poniesionych na zakup zakwaterowania, wyposażenia i innych kosztów bieżących, takich jak naprawy, zakwaterowanie wakacyjne musi być również sprzedawane. Dlatego zawsze zaleca się obliczenie kosztów i przychodów przed zakupem zakwaterowania wakacyjnego. Szybko zdasz sobie sprawę, że koszty marketingu i administracji są szczególnie wysokie, a marketing i administracja są czasochłonne. Atraveo przejmuje czas potrzebny na marketing i sumiennie umieszcza Twoje zakwaterowanie wakacyjne wśród gości. Płacisz tylko za przychodzące rezerwacje, więc ponosisz koszty tylko wtedy, gdy generujesz przychody. Ponadto, zawsze masz po swojej stronie specjalistów, do których możesz zwrócić się z wszelkimi pytaniami dotyczącymi wynajmu Twojego zakwaterowania wakacyjnego.

Cena wynajmu zakwaterowania wakacyjnego

Finansowanie zakwaterowania wakacyjnego z przychodów z wynajmu jest możliwe tylko wtedy, gdy obliczysz odpowiednią cenę zakwaterowania. Zwróć uwagę na rynek, konkurencję, sezonowość, a także pomyśl o własnych kosztach i możliwym wskaźniku pustostanów poza sezonem, który musisz zrekompensować. Miej oko na konkurencję i dostosuj cenę wynajmu do udogodnień w swoim zakwaterowaniu wakacyjnym. Luksusowe mieszkanie wakacyjne z wysokiej jakości wyposażeniem w dobrej lokalizacji z pewnością osiągnie wyższe ceny wynajmu niż zakwaterowanie wakacyjne z gorszymi opcjami. Sprytne wskazówki dotyczące wyposażenia mieszkania wakacyjnego można znaleźć tutaj.

Wynajem mieszkania na wakacje: Prywatnie czy komercyjnie?

Jeśli zdecydowałeś się wynająć nieruchomość jako zakwaterowanie wakacyjne, oprócz podstawowych kwestii, o których już wspomniano, należy wziąć pod uwagę aspekty prawne. Samo rozróżnienie między prywatnym a komercyjnym wynajmem zakwaterowania wakacyjnego może na pierwszy rzut oka wydawać się trudne. W naszym artykule na temat najmu prywatnego i komercyjnego przedstawiamy przegląd tego podstawowego tematu.

Podsumowanie: Czy warto inwestować w wakacyjne zakwaterowanie?

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie zalety i wady inwestowania w wakacyjne zakwaterowanie, możesz zdecydować, czy jest to dla Ciebie dobra okazja inwestycyjna. Jest to indywidualna decyzja, którą należy podjąć po szczegółowej kalkulacji kosztów i analizie ryzyka. Jeśli obie analizy wypadną pozytywnie, być może warto zainwestować w wakacyjne zakwaterowanie i zapewnić swoim wakacyjnym gościom dobrą zabawę.

Zostań gospodarzem już teraz, aby odnieść większy sukces w wynajmie mieszkań

Skorzystaj z wielu innych wskazówek, doskonałego wsparcia i bezkonkurencyjnego zasięgu i wynajmij swoje zakwaterowanie wakacyjne już teraz z atraveo by e-domizil.

Zarejestruj się bezpłatnie
image-tag