Login
tenerife
wpis na blogu z 16.08.2013

Wiosna przez cały rok

Jeśli spędzacie Państwo urlop na Wyspach Kanaryjskich, właściwie jesteście w Hiszpanii. Jednak patrząc na to z punktu geograficznego jesteście tutaj w pewnym stopniu jakby na urlopie w Afryce. Gdyż  ta składają się z siedmiu wysp zamieszkałych i licznych wysepek niezamieszkałych grupa wysp położona jest daleko od Hiszpanii ale za to około 100 kilometrów od wybrzeża Afryki pośrodku Atlantyku.

To szczególne położenie Wysp Kanaryjskich zapewnia jedyny w swoim rodzaju klimat, dzięki któremu przez cały rok panują tu przyjemne temperatury. Latem wiatr pasat i wyż Azory dbają o to, że nie jest zbyt upalnie, zimą dzięki względnej bliskości do równika panuje tu wiosenna ciepła i przyjemna jak na tropiki pogoda.Optymalne warunki zatem na wspaniały urlop na plaży umożliwiający odkrywanie Wysp Kanaryjskich.

Wybór należy zatem do Państwa, na jaką wyspę się zdecydujecie. Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Gomera, El Hierro lub La Palma urzekają  krajobrazowo swoimi masywami wulkanicznymi jak i jedyną w swoim rodzaju przyrodą. Oprócz tego wszystkie wyspy oferują piękne plaże, ciekawe miejscowości, dobrą infrastrukturę z własnymi lotniskami a przede wszystkim wspaniałe domy i mieszkania wakacyjne.

Na 3.718 metrach wznosi się masyw wulkaniczny Teide na zielonej wyspie Teneryfie.

Sahara?! Nie, krajobraz wydm w Maspalomas na Grand Canaria.

Faro de Orchill – samotna latarnia  na El Hierro.

Szczególnie wiele małych miejscowości na wyspach nadaje się doskonale na rodzinny urlop. Jest tu także wiele możliwości rozrywki i zabawy. Co powiedzieliby Państwo na przykład na apartament w tętniącym życiem Maspalomas na Grand Canaria?

Typowa dla Kanarów ciemna plaża na Teneryfie.

Podczas urlopu na Wyspach Kanaryjskich powinniście Państwo koniecznie wybrać się na wycieczkę w głąb wyspy. Wulkanicznej genezie wyspy te zawdzięczają niepowtrzalne krajobrazy przyrody, które warte są zobaczenia. W szczególności 1000-metrowy masywu wulkanicznego na Grand Canaria i Teneryfie i aktywnych wulkanicznie obszarów na Lanzarote nie można przegapić.

Żyzne pola wulkaniczne pola popiołu na Lanzarote.

Wysoko na górze w wulkanicznych górach Caldera de Taburiente na La Palma.

Miasteczko Tejda w sercu Gran Canaria.

Krajobrazowa idylla w Antigua na  Fuerteventurze.

Nasza wskazówka na relaksujący jesienny urlop na Wyspach Kanaryjskich, na których zawsze jest wiosna: Zarezerwuj szybko! Najlepsze oferty są rezerwowane z reguły ekspresowo. Kto zdecyduje się zatem za późno, aby na krótko przed rozpoczęciem zimy napełnić się słońcem, ten może zostać z niczym.