Login
Sylwester w domu wakacyjnym
wpis na blogu z 16.08.2018

Rezerwuj teraz: Dom wakacyjny na Sylwestra

Czy macie już plany na sylwestra? Czy to z rodziną, przyjaciółmi lub całkiem romantycznie we dwoje – zapewnijcie sobie Państwo już teraz dom wakacyjny na Sylwestra?

Oferty najlepszych domów i mieszkań wakacyjne na sylwestrowy wypoczynek znikają z tygodnia na tydzień w szybkim tempie. Wskazówka: Ponieważ Sylwester wypada w poniedziałek większość domów wakacyjnych wynajmowanych będzie od soboty do soboty, a najczęstszym dniem przyjazdu jest w tym roku 29.12.2018.

Słońce, plaża i …. Sylwester?

Chcielibyście Państwo na Sylwestra nie zabierać płaszczy i grubych butów tylko zostawić je w domu ? A w Sylwestra ucieszyłyby Was słońce i trochę morskiej bryzy? W takim razie zaplanujcie Państwo perfekcyjne zakończenie roku po prostu w domu wakacyjnym z własnym basenem lub w mieszkaniu wakacyjnym bezpośrednio przy plaży na Wyspach Kanaryjskich lub na Cyprze. Lot nie trwa długo temperatury w okresie Sylwestra są bardzo przyjemne.

Nie ma tu żadnych fajerwerków, lecz gra się tu w gry przynoszące szczęście – tak właśnie spędzają sylwestrową noc mieszkańcy Cypru. Kto przegrywa tej nocy, ten mimo wszystko w każdej przegranej grze wygrywa szczęście w miłości.

Dom wakacyjny nawet dla 6 osób na zachodnim wybrzeżu
Dom wakacyjny dla nawet 6 osób na zachodnim wybrzeżu | w Sylwestra € 533 / tydzień

 

Jeśli zdecydujecie się na spędzanie Sylwestra w domu wakacyjnym na Kanarach, poznacie zwyczaj, zgodnie z którym, mieszkańcy zjadają na każde wybicie dzwonów, a jest ich dwanaście, jedno winogrono. Aby przesąd ten zadziałał należy każde winogrono zjeść do momentu ostatniego uderzenia dzwonów z zegara, ponieważ tylko wtedy spełnią się życzenia osoby konsumującej je.

Świętujcie Sylwestra w fince z widokiem na morze lub basenem na Teneryfie, Gran Canarii i innych wyspach tak jak ich mieszkańcy: czy to na zewnątrz na własnym tarasie podczas kolacji z rodziną, przyjaciółmi lub przy dobrej muzyce w jednej z licznych dyskotek w największych miejscowościach.

Dom wakacyjny dla nawet 4 osób w Maspalomas
Dom wakacyjny dla nawet 4 osób w Maspalomas | na Sylwestra od € 2.499 / tydzień

Sylwester w Austrii lub w Szwajcarii

Ten, kto spędził już raz Sylwestra w górach w przytulnej zabytkowej górskiej chacie, wie jak wspaniały jest taki wypoczynek. Razem z rodziną lub partnerem, możecie Państwo możecie połączyć noworoczne świętowanie całkiem prosto z relaksującym krótkim urlopem w domu lub mieszkaniu wakacyjnym. Kwatery w Austrii i Szwajcarii doskonale się na to nadają.

Podczas urlopu w Austrii nie możecie w żadnym wypadku zapomnieć o noworocznych tradycjach. W Wiedniu o północy dzwonią dzwony kościelne w katedrze św. Szczepana w Wiedniu, a następnie po dwunastym uderzeniu rozpoczyna się tradycyjny Koncert Noworoczny Filharmonii Wiedeńskiej, który transmitowany jest w telewizji. Podczas koncertu w wielu mniejszych miejscowościach Austrii odbywa się sylwestrowy biegu ludzi z demonicznymi maskami, dzwonami i przebraniem . Tak zwane Perchtenläufe są zwyczajem związanym z przepędzaniem złych duchów zimą, które powinny zostać przepędzone poprzez maski i hałas.

Z dala ulicznych przedstawień możecie Państwo spędzić miło czas w domu wakacyjnym w Austriackich Alpach całkiem w cichej i spokojnej atmosferze przy raclette i fondue oraz grając oraz słuchając muzyki przywitać Nowy Rok. Jeśli wolicie więcej hałasu i wrażeń tej nocy wówczas świętujcie w Wiedniu przed Katedrą św. Szczepana na placu ratuszowym.

Również w Szwajcarii na koniec roku przepędza się podobnie jak w Austrii złe duchy wykorzystując w tym celu maski, przebrania, śpiewy oraz dźwięki bębnów. W Graubünden w pierwszym dniu Nowego Roku odbywa się tradycyjny wyścig świń. Dziesięć urodzonych w tym regionie świnek może wziąć udział w wyścigu o tytuł „Talizmanu przynoszącego szczęście w Nowym Roku“. Koniecznie zobaczcie Państwo ten wyścig, jeśli świętujcie Państwo Sylwestra w domu lub mieszkaniu wakacyjnym gdzieś w pobliżu tej miejscowości.