Login
Warnemünde, Pineda, Rovinj, Egmond, Mayrhofen i  Roses to najlepsze miejscowości wakacyjne 2017
wpis na blogu z 30.03.2017

Najlepiej ocenione destynacje turystyczne 2017

Ustaliliśmy dla Państwa, które miejscowości w sześciu destynacjach turystycznych podobały się najbardziej naszym urlopowiczom w minionym roku: Warnemünde, Bibione-Pineda, Rovinj, Egmond aan Zee, Mayrhofen i  Roses otrzymały średnio najlepsze oceny klientów i są tym samym wśród  najlepiej ocenionych destynacji turystycznych na urlop w domu wakacyjnym na rok 2017.

Przyglądając się naszym zwycięzcom na uwagę zasługuje wysoki wskaźnik powtarzania się tych samych miejscowości. Po raz pierwszy w tym roku zdarzyło się, że cztery z miejscowości Warnemünde, Rovinj, Egmond i Mayrhofen, które znalazły się wśród zwycięzców były już w latach poprzednich ukoronowane tym tytułem.

Egmond aan Zee otrzymał w roku 2013 nagrodę za najlepszą niderlandzką miejscowość wakacyjną. Rok później zwycięzcom było kąpielisko nad Morzem Bałtyckim Warnemuende w Niemczech. Malownicze Rovinj na najbardziej słonecznym Półwyspie Chorwacji Istrii wygrało tytuł najlepszej chorwackiej miejscowości turystycznej w 2015 roku, podczas gdy Mayrhofen w Dolinie Zillertal został uhonorowany tym tytułem w zeszłym roku.

Bibione-Pineda na wybrzeżu Adriatyku Włoch i Roses na hiszpańskiej Costa Brava zostały natomiast po raz pierwszy wybrane na najlepsze miejscowości wakacyjne. Roses jest nawet pierwszą miejscowością na „dzikim” wybrzeżu północno-wschodnim Hiszpanii, która zostanie ukoronowana, gdyż wcześniej nagroda trafiała wyłącznie do miejscowości położonych na Costa Blanca i na Majorce.

Włoskie wybrzeże Adriatyku należy tradycyjnie do tych ulubionych miejsc odpoczynku wśród urlopowiczów odpoczywających w domach wakacyjnych. Dlatego dziwi trochę fakt, iż po zwycięstwie miejscowości Lido degli Estensi w roku 2015 kolejny raz zwyciężyła miejscowość wakacyjna na popularnym wybrzeżu wschodnim. Pineda jest dzielnicą miejscowości ciesząca się dużym zainteresowaniem jakim jest Bibione na północ od Wenecji, oferuje jednak w porównaniu do  niej więcej spokoju i odosobnienia.

Aby móc zorientować się, co urlopowiczom podoba się szczególnie w tym miejscowościach wakacyjnych, opłaca się spojrzeć na oceny klientów,które oddane zostały do każdej miejscowości.

Urlopowicze o Warnemünde

Warnemünde

„Warnemünde  jest wspaniałą miejscowością nad Morzem Bałtyckim! Z pewnością opłaca się ją odwiedzić. Dobre restauracje, fajna atmosfera, wielu przeróżnych ludzi. Bardzo ładnie!”

„Dziękuję wszystkim mieszkańcom! W różnych gospodach zostałem bardzo miło obsłużony, a oferta jest ogromna! Zatem, Warnemünde jest bardzo fajne!

Warnemünde jest przepiękna (nie można tylko tu zaparkować ;).”

Urlopowicze o Binione-Pineda

Bibione-Pineda

„Ta mała miejscowość Pindea z dala od dużych strumieni turystów w Bibione nadaje się bardzo na wypoczynek z rodziną.”

„Słodka miejscowość, która oferuje coś dorosłym jak i dzieciom i nie jest przepełniona ludźmi. Bardzo ładna i duża plaża,  która jest bardzo czysta.”

„Dla rodziny z (małymi)dziećmi Bibione-Pineda jest perfekcyjną miejscowością wakacyjną. Pizza pasta, lody, słońce, przepiękna plaża, ciepłe i najczęściej spokojne morze.” 

Urlopowicze o Rovinj

Rovinj

„Byliśmy w Rovinj 15 razy i z pewnością pojedziemy tam następne 20 razy!“

„Całkowicie zakochaliśmy się w tej miejscowości. Można tu dużo zobaczyć i podziwiać, małe uliczki, liczne różne możliwości uprawiania sportów nad i w wodzie, gościnność Chorwacji..”

„Warte zobaczenia, dobre połączenie miasteczka turystycznego i prawdziwego życia mieszkańców, bardzo ładna miejscowość z zabytkowym urokiem.”

Urlopowicze o Egmond aan Zee

Egmond aan Zee

„Mała wioska z przepięknymi, zabytkowymi domkami i uliczkami. Stara latarnia, symbol Egmond, można  zobaczyć z daleka. Dla rodzin z dziećmi jest to wymarzone miejsce wypoczynku, gdyż w pobliżu jest plaża.”

„Wspaniała miejscowość wypoczynkowa! Pobliskie wydmy (na teren objęty ochroną przyrody, można wejść kupują bilet całodzienny lub weekendowy).

„Plaża jest bardzo bardzo długa, a kawiarnie są tu bardzo przytulne (z miłym personelem).“

Urlopowicze o Mayrhofen

Mayrhofen

„SUPER! Serce Tyrolu, ładna wioska, która oferuje wszystko, co jest potrzebne na letni i zimowy wypoczynek w Alpach.”

„Miejscowość ta jest idealnym miejscem dla rodzin i dzieci, ale także dla starszych ludzi! Spędziliśmy tutaj fajny urlop.”

„Mayrhofen i dolina Zillertal oferują bardzo fajne możliwości, aby spędzić wspaniały urlop. Możliwości robienia zakupów są tez na miejscu, gastronomia urozmaicona, możliwości uprawiania sportów i spędzania czasu wolnego różnorodne – także w złą pogodę”

Urlopowicze o Roses

Roses

„Roses jest bardzo ładną miejscowością, w której w dzień można zrelaksować się na przepięknych plażach a wieczorem spacerować fajnie po uliczkach.”

„Jedna z najładniejszych miejscowości, jakie istnieją.”

„Roses spełnia wszystkie życzenia i można z niej wyruszyć do licznych miejsc na wycieczki/

Najlepsza miejscowość wakacyjny na atraveo

Podstawą wyboru najlepszej miejscowości wakacyjnej są oddane w minionym roku oceny dotyczące miejscowości przez klientów atraveo. Oprócz zarezerwowanej kwatery prosimy każdego gościa także o ocenę odwiedzanej miejscowości wakacyjnej  w skali od 1 (niepolecany) do 5 (bardzo polecany). Te oceny miejscowości są jednocześnie wartościowymi wskazówkami dla innych podróżujących przy planowaniu ich następnego urlopu. Ze wszystkich miejscowości z pokaźną liczbą ocen podajemy co roku listę miejscowości w sześciu krajach, które otrzymały średnio najlepsze oceny. Wszystkie informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo tutaj. Więcej o ocenach klientów dotyczących kwater wakacyjnych i miejscowości przeczytacie Państwo tutaj.

Top 5 w poszczególnych państwach

Niemcy
1. Warnemünde 4,68 punkty
2. Meersburg 4,67
4. Alhbeck 4,61
 
Włochy
1. Bibione-Pineda 4,72 punkty
2. Wenecja 4,69
3. Malcesine 4,68
4. Bardolino 4,67
5. Caorle 4,63
 
Chorwacja
1. Rovinj 4,71 punkty
2. Poreč 4,61
3. Selce 4,5
4. Krk 4,5
5. Makarska 4,47
 
Niderlandy
1. Egmond aan Zee 4,71 punkty
2. Giethoorn 4,51
3. Rockanje 4,46
4. Zandvoort 4,33
5. Julianadorp 4,31
 
Austria
1. Mayrhofen 4,48 punkty
2. Fügen 4,36
3. Sölden 4,36
4. Klippitztörl 4,35
5. Kaltenbach 4,32
 
Hiszpania
1. Roses 4,56 punkty
2. Corralejo 4,49
4. Nerja 4,42
5. Jávea 4,4