Login
madera
wpis na blogu z 09.06.2017

Madera – urlop na wyspie kwiatów

Odkryjcie Państwo wspaniałą przyrodę oraz świat roślin I zwierząt Madery podczas swojego kolejnego urlopu w domu wakacyjnym. Ze względu na łagodny klimat na ten portugalskiej wyspie panują przez cały rok ciepłe temperatury, a przez 365 dni w roku kwitną tutaj rośliny.

Oprócz wspaniałej przyrody na tej wyspie na Atlantyku czeka na Państwa cała paleta możliwości spędzania czasu wolnego, które możecie wybierać wypoczywając w domu wakacyjnym. W samej tylko stolicy Madery, Funchal, czekają na Państwa liczne zabytki, jak na przykład latarnia Ponta do Pargo lub Casyno zbudowane przez Osar Niemeyer’a.

Dla wszystkich urlopowiczów, którzy chcą aktywnie spędzać wakacje, Madera oferuje urzekające trasy do wędrówek pieszych. Macie Państwo do wyboru: Zdobyć albo najwyższy szczyt Madery Pico Ruivo, odwiedzić  miejsce spoczynku ostatniego cesarza austriackiego Karla, który żył na Maderze na emigracji, lub podziwiać podczas pieszych wędrówek wspaniały rajski krajobraz wyspy. 


Jardim Tropical Palace w Monte

Znanym zabytkiem, który można zwiedzić podczas jednego ze spacerów, jest „Jardim Tropical Palace“ w Monte, miejscowości niedaleko Funchal. W parku tym mieści się zbiór roślin tropikalnych i zwierząt, jak i muzeum z trzema galeriami, w których  prezentowane są skarby Ziemi, rzeźby z różnych państw.
 

Kto niezbyt chętnie lubi piesze wędrówki może wybrać się na wycieczkę łodzią po morzu po południowym wybrzeżu w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. Przejażdżka katamaranem trwa około trzech godzin, rozpoczyna się w miejscowości Funchal.


Porto Moniz - naturalne skalne baseny Madery.

Oczywiście na Maderze nie można zapomnieć o kąpielach morskich. Odwiedźcie Państwo Porto Moniz naturalne skalne baseny Madery oraz popływajcie u podnóża Cabo Girao, jednym z najwyższych klifów Europy. A kto z Państwa chce zażywać kąpieli zaraz po przebudzeniu, powinien wynająć dom wakacyjny na Maderze z własnym basenem.

Również miłośnicy dobrej kuchni i smakosze nie będą żałowali wyprawy na Maderę. Smakujcie narodowych potraw, takich jak na przykład tradycyjne szaszłyki “Espetadas” w kombinacji z typowym dla Madery chlebem z czosnkiem “Bolo de caco”. Miłośnicy wina będą mogli skosztować oprócz tego ekskluzywne rodzaje win z Madery – czy to wieczorem w jednej z restauracji czy na tarasie własnego domu wakacyjnego.