Login
Dear customers,
Due to a very high number of e-mails we are currently only reachable by phone to a limited extent. You can reach our customer service at +49 211 668878130 Monday to Friday between 10:00 and 12:00 (CET) and between 14:00 und 16:00 (CET).
Further information and answers to frequently asked questions can be found here.
powrót do wyszukiwania/listy wyników
Obiekt nr 853499

Latarnia morska dla maks. 4 osoby
Wybrzeże Adriatyku Chorwacji, Chorwacja

Ta latarnia nie jest obecnie oferowany do rezerwacji. Poszukajcie Państwo zamiast tego alternatywy w Vela Palagruža, na chorwackim wybrzeżu Adriatyku lub w Chworwacji.
 • Państwa latarnia
 • Inne domy wakacyjne
 • Państwa miejscowość
 • Inne miejscowości
Ta latarnia morska położone jest w Vela Palagruža. Ta miejscowość jest pokazana na mapie. Tutaj znajdziecie Państwo także zaznaczone położenie latarni morskiej. Bez gwarancji: Miarodajne są tekst opisu i dokumenty podróży, których częścią składową jest adres latarni morskiej.
Latarnia ta została wybudowana w 1875 r. na wyspie o tej samej nazwie, położonej na środkowym Adriatyku, pomiędzy wybrzeżem włoskim i chorwackim. Jest to najbardziej oddalona chorwacka wyspa i latarnia morska. Położona jest 68 NM na południe od Splitu i 26 NM na południe od wyspy Lastovo. Długość wyspy wynosi 140, szerokość 300 a wysokość 90 metrów. Porośnięta jest śródziemnomorską roślinnością.
Budynek latarni znajduje się w centrum wyspy, na wzniesieniu o wysokości 90 m, tak więc obiekt ten nie jest polecany osobom starszym, lub o słabym stanie zdrowia. Wokół wyspy rozciąga się wspaniały widok na bezkresne morze, stwarzający wyjątkowe uczucie izolacji od zewnętrznego świata, a okoliczne morze jest najbogatsze w ryby na całym Adriatyku. Z powodu dużej odległości od lądu stałego, nie ma możliwości organizacji codziennego zaopatrzenia. Ze Splitu jedzie się do miasteczka Vela Luka znajdującego się na wyspie Korčula (trzy i pół godziny), po tym jedzie się samochodem do miasta Korčula oddalonego 46 km. Z miasta Korčula organizowany jest przewóz motorowym jachtem, który trwa trzy godziny. Na Palagruży proponuje się Państwu wyjątkową możliwość: zostańcie na 2 tygodnie Robinsonem, odpocznijcie od cywilizacji, rozkoszujcie się samotnością, znajdźcie swoje nowe ja.

Czy wiedzieliście, że latarnia morska Palagruža znajduje się na wyspie endemicznych roślin, bogatego świata zwierzęcego, kilku znalezisk archeologicznych i licznych historycznych opowieści i legend?

Z dwiema przepięknymi plażami, dwiema ścieżkami oraz latarnią morską na wzgórzu, Palagruža jest prawdziwą wyspą na otwartym morzu - "na końcu świata" - który współczesnym Robinsonom umożliwia ucieczkę przed współczesną cywilizacją Tutaj schronienie znalazł także grecki heros Diomedes, po tym jak zranił Afrodytę w bitwie pod Troją i uciekł w strachu przed jej zemstą. Archeologiczne znaleziska częściowo potwierdzają tę legendę, podczas gdy "dowody" innych opowieści są ukryte na morskim dnie. Położenia miejsca, w którym znajdowała się rzymska świątynia, możemy się tylko domyślać, ale o wizycie papieża Aleksandra III świadczą
dokumenty. Zachwycony pięknem miejscowego archipelagu papież zboczył z ustalonej trasy prosto na Palagružę, a małe płaskowzgórze, na którym jadł obiad, nazywa się dzisiaj Papieska Niwa.

Orientacja 123 km na południe od Splita, 42 km na południe od Lastova
Dojazd samochodem do Splitu, statkiem do Vela Luki na wyspę Korčula, samochodem do miasta Korčula, łódką do Palagruży
Plaża słoneczna, krótka płycizna

Dostępna ciepła i zimna woda tak (trzeba oszczędzać)
Płytka woda tak, cysterna
Sieć elektryczna tak, 220 v baterie słoneczne
Sygnał GSM tak

Przyjazd 09.30h - 12.00h
Wyjazd do 09.30h
Parking na posesji latarni nie
Zapewniony parking tak
Miejsce parkingu Korčula
Bezpłatne miejsce parkingowe tak
Zaopatrzenie w wyżywienie nie
wynajem łódki nie
Możliwe wycieczki na zapytanie nie
Latarnik tak

Ogólne informacje
Pojemność 4
Powierzchnia cca 50 m2
Pokój z dwoma łóżkami, 12 m2
Pokój dzienny 2 wersalki, 14 m2
Kuchnia 13 m2
Prysznic-WC 3,50 m2

Informacje o domu

 • 4 osoby
 • Latarnia
 • 1 Sypialnia
 • 1 Łazienka
 • 50 m² Powierzchnia terenu

Rozkład pomieszczeń

Pozostałe pomieszczenia

sypialnia

 • Łóżko małżeńskie (1,80m szerokość)

łazienka

 • Prysznic

w części mieszkalnej

 • 2 Kanapy dla 1 osoby

Wyposażenie

Pozostałe

 • Właściciel domu mieszka na terenie posiadłości
 • Brak dostępu do internetu
 • Zwierzęta domowe niedozwolone

Szczególna cecha tego obiektu

 • Wyjątkowe domy
* O ile inaczej nie zaznaczono inaczej, obiekt ten nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Dla tego obiektu nie ma żadnych ocen.